KEMAL AKSEZGİN SOL REKLAM 1
ZÜMRÜT MOBİLYA
Karacan oto Boya
ELİT EMLAM
Mestanoğlu
japon iş makinaları
ALTIN SATIR
NUR MOBİLYA
Akhisar Çeşme Kasabı
ALGİ OTO ELEKTİRİK
ŞEKERCİOĞLU
Zeytinkent Sürücü Kursu
sadem weading
Akhisar Metronom Radyo İstek Hattı
Akhisar Nöbetçi Eczaneler
ÇAVUŞOĞLU İNSAAT
Akhisar Sezgin Ticaret
Köfteci ilksen
Akhisar Metronom Haber
Akhisar Motorcu Tonton
SOYDEMİR GRUP
OTO KAR SAĞ TARAF
KUMAŞ PAZARI
LİSECAM
Akhisar Prestige İnşaatŞentürk GayrimenkulAkhisar Doğuş Hastanesi

Ekonomi

Manisa Kuyumcular Derneği'nden Altınla İlgili Önemli Açıklama

Manisa Kuyumcular Derneği Başkanı Hüseyin Hasacar, altının gramının 144 lira seviyesine gerilediğini bunun yatırımcı için fırsat olduğunu söyledi.

2 Mayıs 2017 Saat: 11:20
Manisa Kuyumcular Derneğinden Altınla İlgili Önemli Açıklama
Manisa Kuyumcular Derneği'nden Altınla İlgili Önemli Açıklama
DAYIOĞLU KASABI

Sezgin Ticaret Akhisar

Akhisar Haber - Prestige İnsaat Müeahhitliği

Akhisar Soydemir Yol Yardım ve Araç Kurtarma

Akhisar Kale Motor

Manisa Kuyumcular Derneği'nden Altınla İlgili Önemli Açıklama

Haber Merkezi-MHA

Manisa Kuyumcular Derneği Başkanı Hüseyin Hasacar,  altının gramının 144 lira seviyesine gerilediğini bunun yatırımcı için fırsat olduğunu söyledi.

Piyasalarda en yüksek 154 lira seviyesine çıkan altının gram fiyatı, son günlerde 144 liraya kadar geriledi. Manisa Kuyumcular Derneği Başkanı Hüseyin Hasacar, düğün sezonu öncesinde fiyatların makul seviyelere gerilemesinin kuyumcu, hem de tüketiciye olumlu yansıyacağını ifade etti.  Altın fiyatlarının yüksek olduğu dönemde çarşıda hareketliliğin çok az olduğunu belirten Hasacar, şöyle dedi: "Altının gram fiyatı 154 lira seviyelerindeyken vatandaşın alım gücü nedeniyle satışlarımız ciddi oranda düştü. Ancak, bu fiyatlar gayet makul. Düğün sezonu olduğu için zoraki alışveriş dönemindeyiz. Kültürümüzde düğünlerin olmazla olması altın. Bu nedenle fiyatların düşük olması hem müşterilerimizin işine yarayacak, hem de piyasa hareketlendiği için bize olumlu yansıyacak." Uzun vadede yatırım yapmayı düşünenlere yönelik tavsiyelerde de bulunan Hasacar, en doğru yatırım aracının altın olduğunu savundu. Hasacar, şöyle devam etti: "Yatırım için altın almayı düşünen vatandaşlarımız için de bu seviyeler oldukça uygun. Altın fiyatlarının hareketliliğini uzun soluklu değerlendirmek lazım. Yatırımcı altın alırken uzun vadeli yatırım düşünüyorsa mutlaka kazanacaktır. 154 lirayı gördü, sonra 144 liraya düştü. Uzun vadede yine 150 lira ve üzerini mutlaka görecektir. Bu nedenle yatırım düşünenler bu seviyelerden altın alıp yatırım yapabilirler." Hasacar, daha önce yükselen altın fiyatlarından dolayı çeşitli gramajlarda altınların satışa sunulduğunu ve düğünlerde tercih edildiğini belirtti. Hasacar, şuanda çeyrek altının 240 yarım altının da 480 liradan satışa sunulduğu ekledi.

 

Metronom Haber Ajansı - MHA Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız