KEMAL AKSEZGİN SOL REKLAM 1
ZÜMRÜT MOBİLYA
GÖZÜPEKTEL
KÖZZ TAVUK IZGARA
Mestanoğlu
japon iş makinaları
ALTIN SATIR
SAFİR KUYUMCULUK
Akhisar Çeşme Kasabı
ALGİ OTO ELEKTİRİK
HASCANLAR
Zeytinkent Sürücü Kursu
SU YOLCU LASTİK
Akhisar Metronom Radyo İstek Hattı
Akhisar Nöbetçi Eczaneler
Akhisar Sezgin Ticaret
SAĞLAM SÜRÜCÜ KURSU
Akhisar Metronom Haber
Akhisar Motorcu Tonton
SOYDEMİR GRUP
OTO KAR SAĞ TARAF
ÇAĞDAŞ SÜRÜCÜ KURSU
LİSECAM
Akhisar Louka Döner

Sağlık

Menisküs Yırtıklarına Son

Mavi Hospital’de hizmet vermeye başlayan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Deniz Gözcü, menisküs yırtıkları ve tedavi yöntemleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

1 Nisan 2022 Saat: 15:11
Menisküs Yırtıklarına Son
Menisküs Yırtıklarına Son
DAYIOĞLU KASABI

Sezgin Ticaret Akhisar

Akhisar AKM Alışveriş Merkezi

Menisküs Yırtıklarına Son

Haber Merkezi

“Yaşam için sağlık” ilkesiyle Akhisar’da çalışmalarını sürdüren ve hekim kadrosunu her geçen gün güçlendiren Mavi Hospital’de hizmet vermeye başlayan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Deniz Gözcü, menisküs yırtıkları ve tedavi yöntemleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu:

“Menisküs Yırtıkları Ve Artroskopik Onarım”

 Diz, anatomik yapısı, dış etkenlere açık olması ve birçok işlevi olması nedeniyle önemli eklemlerden  biridir.

 Diz içi menisküslerin ve çapraz bağların birçok görevi vardır. Bunlar, eklem sıvısının dağılımı, beslenme, eklemin stabilizasyonu, yük ve ağırlık taşımaktır.

 Diz yaralanmaları, trafik kazası, spor yaralanmaları sonucu direkt travmalarla oluşabildiği gibi, yaşla birlikte menisküs elastikiyetinin kaybı sonucunda gelişebilir.

 Menisküs yırtıklarında hastaların diz hareketleri sırasında tutulma, atlama, klik, ağrı ve eklemde şişlik, boşalma ve kilitlenme gibi belirtiler ortaya çıkabilir.

 Menisküs yaralanmaları değerlendirmede hikaye, fizik muayene ve yardımcı tetkikler (X-Ray – MR) kullanılır. Menisküs yırtıkları konservatif ya da cerrahi tedavi edilebilir.

 Bazı menisküs yırtıkları kendiliğinden ya da konservatif tedavi işe iyileşirken bazı yırtıklar ise cerrahi tedavi gerektirir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan ve oldukça non-invaziv bir yöntem olan artroskopik cerrahi yöntem ile küçük kesilerle diz içine kamera ile girilip diz içindeki bağları ve menisküsleri görebilme, tedavi edebilme şansı doğmaktadır.

 Cerrahi tedavide ise hasarlı dokuyu (menisküsü) çıkarmak ya da onun onarılmasıdır.

Sonuç olarak menisküslerin diz fonksiyonunda çok önemli bir yere sahip olması ve korunması gerektiğinin altı çizilerek, artroskopik onarımın menisküs yırtıklarında çok iyi klinik sonuç veren bir tedavi olduğu bilinmelidir.

Deniz Gözcü Kimdir?

Op.Dr. Deniz Gözcü,28 Ağustos 1988’de Gaziantep’te doğdu. Tıp eğitimini 2006-2012 yılları arasında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde alıp tamamlayan Gözcü, 2015’te Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitimine başladı ve 2020 yılında bu eğitimi tamamladı. Deniz Gözcü, Malatya Devlet Hastanesi ve İdil Devlet Hastanesi’nde geçirdiği başarılı yılların ardından Akhisar’da hizmet veren Mavi Hospital’de hasta kabulüne başladı.

 

  

Metronom Haber Ajansı - MHA Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız