KEMAL AKSEZGİN SOL REKLAM 1
ZÜMRÜT MOBİLYA
Karacan oto Boya
ELİT EMLAM
Mestanoğlu
japon iş makinaları
ALTIN SATIR
NUR MOBİLYA
Akhisar Çeşme Kasabı
ALGİ OTO ELEKTİRİK
ŞEKERCİOĞLU
Zeytinkent Sürücü Kursu
sadem weading
Akhisar Metronom Radyo İstek Hattı
Akhisar Nöbetçi Eczaneler
ÇAVUŞOĞLU İNSAAT
Akhisar Sezgin Ticaret
Köfteci ilksen
Akhisar Metronom Haber
Akhisar Motorcu Tonton
SOYDEMİR GRUP
OTO KAR SAĞ TARAF
KUMAŞ PAZARI
LİSECAM
Akhisar Prestige İnşaatŞentürk GayrimenkulAkhisar Doğuş Hastanesi

Güncel

Öğrencilere Yardımcı Kaynak Kitap Dağıtıldı

Bakanlığımızca hazırlanan Yardımcı kaynak destek paketi her ay 2. sınıftan 12. sınıfa, tüm sınıf seviyelerinde hazırlanıp öğrenci ve öğretmenlerimize sunuluyor.

13 Mayıs 2022 Saat: 17:00
Öğrencilere Yardımcı Kaynak Kitap Dağıtıldı
Öğrencilere Yardımcı Kaynak Kitap Dağıtıldı
DAYIOĞLU KASABI

Sezgin Ticaret Akhisar

Akhisar AKM Alışveriş Merkezi

Öğrencilere Yardımcı Kaynak Kitap Dağıtıldı

Haber Merkezi

Bakanlığımızca hazırlanan Yardımcı kaynak destek paketi her ay 2. sınıftan 12. sınıfa, tüm sınıf seviyelerinde hazırlanıp öğrenci ve öğretmenlerimize sunuluyor. Bu kaynaklarla öğrencilerin derste işleyecekleri konuları pekiştirmeleri ve böylelikle öğrenme süreçlerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

MEB, eğitimde fırsat eşitliği çerçevesinde 2022 yılı eylül ayında 100 milyon yardımcı kaynak kitabı öğrencilere gönderecek. Gönderilecek yardımcı kaynaklar, tüm eğitim kademeleri için hazırlanan 85 yardımcı kaynak ve 7 öğretmen kılavuzundan oluşuyor.

Bu yıl LGS ve YKS sınavına girecek öğrenciler için de hazırlanan çalışma kitapları nisan ayı içinde öğrencilere ulaştırıldı. İlçemizde bu kapsamda 23.00 adet öğrencilerimiz Yardımcı Kaynak Paketinden istifade etti.

Ülkü Ortaokulu ve Macide Ramiz Taşkınlar Fen Lisesinde Yardımcı Kaynak kitap dağıtımına katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman ERDEM, Bakanlığımız tarafından hazırlanan kaynak kitaplarının her ay öğrenci ve öğretmenlerin hizmetine sunulduğu, bu kaynaklar ile öğrencilerin derste işleyecekleri konuları pekiştirmeleri, uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarının telafi edilmesi ve öğrenme süreçlerine katkı sağlanması amaçlandığını ifade etti. LGS ve YKS’ ye girecek öğrencilerimize başarı dileklerinde bulundu.

Basılı olarak da öğrencilerimize sunulan kaynak kitap destek paketine, her ayın ilk haftası Milli Eğitim Bakanlığının "yardimcikaynaklar.meb.gov.tr" sitesi üzerinden de ulaşılmaktadır.
 

Metronom Haber Ajansı - MHA Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız