KEMAL AKSEZGİN SOL REKLAM 1
ZÜMRÜT MOBİLYA
GÖZÜPEKTEL
KÖZZ TAVUK IZGARA
Mestanoğlu
japon iş makinaları
ALTIN SATIR
SAFİR KUYUMCULUK
Akhisar Çeşme Kasabı
ALGİ OTO ELEKTİRİK
HASCANLAR
Zeytinkent Sürücü Kursu
SU YOLCU LASTİK
Akhisar Metronom Radyo İstek Hattı
Akhisar Nöbetçi Eczaneler
Akhisar Sezgin Ticaret
SAĞLAM SÜRÜCÜ KURSU
Akhisar Metronom Haber
Akhisar Motorcu Tonton
SOYDEMİR GRUP
OTO KAR SAĞ TARAF
ÇAĞDAŞ SÜRÜCÜ KURSU
LİSECAM
Akhisar Louka Döner

Asayiş

Akhisar’da Meryem Ana Figürlü Mozaik Ele Geçirildi

Manisa'nın Akhisar ilçesi Reşatbey Mahallesi'nde, Manisa İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzenlediği operasyonda, Milattan Sonra 1. döneme ait olduğu değerlendirilen tarihi bir mozaik eser e

12 Haziran 2024 Saat: 19:53
Akhisar’da Meryem Ana Figürlü Mozaik Ele Geçirildi
Akhisar’da Meryem Ana Figürlü Mozaik Ele Geçirildi
DAYIOĞLU KASABI

Sezgin Ticaret Akhisar

Akhisar AKM Alışveriş Merkezi

Akhisar’da Meryem Ana Figürlü Mozaik Ele Geçirildi

Akhisar Haberleri.com

Manisa'nın Akhisar ilçesi Reşatbey Mahallesi'nde, Manisa İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzenlediği operasyonda, Milattan Sonra 1. döneme ait olduğu değerlendirilen tarihi bir mozaik eser ele geçirildi.

Operasyon, 1995 doğumlu S.K. isimli şahsın evine yapılan arama sonucu gerçekleştirildi. Arama esnasında, piyasa değeri yaklaşık 50 milyon TL olan ve üzerinde meryem ana figürü bulunan mozaik eser bulundu. Bu değerli eserin, tarihi ve kültürel önemi büyük olduğu için Manisa Müze Müdürlüğü'ne teslim edilmesine karar verildi.

Şüpheli S.K. hakkında adli işlemler başlatılmış olup, tarihi eser kaçakçılığıyla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi. Yetkililer, bu tür kültürel varlıkların korunmasının ve yasa dışı ticaretinin önlenmesinin önemine dikkat çekti.

Manisa İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, tarihi eser kaçakçılığına karşı mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği ve benzer operasyonların devam edeceği vurgulandı. Halkın bu konuda duyarlı olması ve şüpheli durumları yetkililere bildirmesi istendi.

Ele geçirilen Meryem Ana figürlü mozaik eserin, uzmanlar tarafından yapılacak detaylı incelemenin ardından tarihsel ve sanatsal değerinin daha da netleşmesi bekleniyor. Bu operasyon, tarihi mirasın korunması ve gelecek nesillere aktarılması adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. 

Metronom Haber Ajansı - MHA Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız