Saldırgan/Başıboş Köpek Sorununun Çözümüne Yönelik Rapor Tamamlandı

12 Haziran 2024 Saat: 19:47
Saldırgan/Başıboş Köpek Sorununun Çözümüne Yönelik Rapor Tamamlandı
Uzun süredir devam eden saldırgan ve başıboş köpek sorununun çözümüne yönelik çalışmalar nihayet tamamlandı.

Sezgin Ticaret Akhisar

Akhisar AKM Alışveriş Merkezi

Saldırgan/Başıboş Köpek Sorununun Çözümüne Yönelik Rapor Tamamlandı

Haber Merkezi

Uzun süredir devam eden saldırgan ve başıboş köpek sorununun çözümüne yönelik çalışmalar nihayet tamamlandı. Bu süreçte Bakanlar, siyasetçiler, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, köpek saldırısı sonucu mağdur olanlar ve aileleri, hayvanseverler, sanatçılar, basın mensupları ve kanaat önderleri gibi toplumun birçok farklı kesiminden yüzlerce vatandaşın önerileri dinlendi, not edildi ve rapor haline getirildi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkan Vekili Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, “Çalışmayı yürüten ekip, görüş alma ve raporlama sürecinin temel felsefesini milletin sesine kulak verme ve sorunların çözümü noktasında milletin katkılarına tabiri caizse muhtaç olma anlayışı üzerine kurdu. Bu süreçte, büyük bir hassasiyetle ve hiçbir filtre uygulamadan dosyaya eklenen raporların, komisyon ve yasama çalışmaları açısından oldukça faydalı bir temel oluşturacağı ve yol gösterici nitelik taşıyacağı vurgulandı.

Oldukça verimli geçen süreçte değerli fikir ve önerileriyle çalışmaya katkı sunan herkese teşekkür edildi. Hazırlanan dosyanın bir örneği, Grup Başkanı Abdullah Güler’e ve bir örneği de Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişci’ye sunuldu.

Konuya taraflı değil, duyarlı ve çözüm odaklı bir şekilde yaklaşmanın her vatandaşın görevi olduğu belirtilirken, öncelikle insan, ardından hayvan ve çevre sağlığını tesis etmek için ortaya konulan bu iradenin toplumun tüm kesimlerinin beklentilerini karşılayacak şekilde net bir çözüme ulaşmasının en büyük temenni olduğu ifade edildi.

Hazırlanan raporun, toplumun her kesimini yakından ilgilendiren bu sorunun çözümüne ciddi katkılar sunacağına inanılıyor ve hayırlara vesile olmasının diliyorum” dedi.YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Reyhan Elbirliler14.06.2024 14:13

Sebep belliydi.20 sene once cikmis yasayi uygulamayan belediyeler, denetimsizlik, gorev ihmalleri.2019 yilinda komisyon uyesi tum vekillerin imzaladigi 219 sayfalik bir rapor vardi. Dikkate bile alinmadi. Simdi tekrar ABD kesfediliyor Tek cozum asila-kisirlastir ve yerinde yasattir.