KEMAL AKSEZGİN SOL REKLAM 1
ZÜMRÜT MOBİLYA
GÖZÜPEKTEL
KÖZZ TAVUK IZGARA
Mestanoğlu
japon iş makinaları
ALTIN SATIR
SAFİR KUYUMCULUK
Akhisar Çeşme Kasabı
ALGİ OTO ELEKTİRİK
HASCANLAR
Zeytinkent Sürücü Kursu
SU YOLCU LASTİK
Akhisar Metronom Radyo İstek Hattı
Akhisar Nöbetçi Eczaneler
Akhisar Sezgin Ticaret
SAĞLAM SÜRÜCÜ KURSU
Akhisar Metronom Haber
Akhisar Motorcu Tonton
SOYDEMİR GRUP
OTO KAR SAĞ TARAF
ÇAĞDAŞ SÜRÜCÜ KURSU
LİSECAM
Akhisar Louka Döner

Kültür/Sanat

TÜRKİYE’NİN TEK KURTULUŞU TAM BAĞIMSIZLIK VE ÇAĞDAŞLIKTIR

Atatürkçü Düşünce Derneği Akhisar Şubesinin davetlisi olarak gelen Tarihçi yazar Sinan Meydan, “Türkiye’nin tek kurtuluşu Tam bağımsız ve aklını kullanacaksın, bilimin içinde olacaksın yani Çağdaşlaşmaktır.” dedi.

10 Mart 2014 Saat: 15:06
TÜRKİYE’NİN TEK KURTULUŞU TAM BAĞIMSIZLIK VE ÇAĞDAŞLIKTIR
TÜRKİYE’NİN TEK KURTULUŞU TAM BAĞIMSIZLIK VE ÇAĞDAŞLIKTIR
DAYIOĞLU KASABI

Tütün Otel Büyük Salonda  Sinan Meydan’ın konferansı, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.   İki gün önce ağabeyini kaybeden ,Atatürkçü Düşünce Derneği  Akhisar Şubesi başkanı Avukat  Günhan Bakırlıoğlu  açış konuşmasında Sinan Meydan’ın özgeçmişini ve eserlerini anlattı ve Sinan Meydan’ı kürsüye davet etti. Sinan Meydan  1,5 saat süren konferansına, Mustafa Kemal Atatürk’ün 90 yıl önceki projelerinin hale geçerli olduğunu belirterek, “Atatürk’ün tek hedefi tam bağımsızlıktı. Türk ulusu ile verdiği istiklal savaşı ile bunu  sağladı. Hemen akabinde Muasır Medeniyet için, aklınızı kullanacaksınız, bilim içinde olacaksınız ve kovalayacaksınız dedi. Yanı Çağdaşlaşacaksınız dedi.” Atatürk’ün öldüğü  1938 yılına kadar  attıkları tek tek adımları, örneklerle anlatan Sinan Meyden, sanayiden, uçak fabrikalarına, eğitimden, tarım  devrimine, toprak reformunu başlatmasından, doğuda yapılacak , spor komplekslerine, eğlence merkezlerine kadar hazırlanan  projeleri belgelendirerek anlattı. Sinan Meydan, “ Atatürk’ün ölümü, 2. Dünya savaşının getirdiği yükümlülükler sonrası, 1947 yılında  Amerikalı Trumbo ülkemize gelerek, atılan adımları ve semerelerini görünce, “Biz sizin yanınızdayız. Maddi olarak  sizler bunlara para harcayacağınıza biz size veririz” deyince, yapılan yatırımlara, atılan adımlar köreltildi. Yavaş yavaş geriletildi.90’lı 2 binli yıllarda özelleştirme adı altında tüm varlıklarımız elimizden kaydı gitti. Tabi ki  tam bağımsızlığım da elimizden kaydı gitti.” Geçtiğimiz aylarda  Başbakan Erdoğan’ın demiryolları ile atılan adımlarda,  Atatürk zamanında yapılan  Demiryollarını adeta hiçe sayarak , 10 Yıl Marşını küçümsediğini belirten Sinan Meydan, “Yazdığım yazılarda, ve çıktığım televizyon  programlarında  tek tek metre metre  anlattım.  Cumhuriyet’in ilk 15 yılında, o günkü  sosyal ve ekonomik şartlarda insan gücü ile  3776  kilometre demir yolu yapıldığını ispat ettim.” Sinan Meydan,  Atatürk zamanında  Sağlık Devrimi için atılan adımları, Halk Evlerini, Köy Enstitülerini anlatırken, “ Ağalık düzeni devam ediyorsa  istenen demokrasiye ulaşamayız. Şimdi olduğu gibi demokrasi oyunu oynanıyor. Halkın seçtiği kişiler değil liderlerin belirlediği kişilere görevler veriliyor. Bu anlattıklarımın gençlere ne yazık ki yıllardır anlatılmıyor.  Atatürk’ün özel hayatı, içki içmesinin yanında,hakaretlere  maruz kalıyor ve küçük düşürülmeye çalışılıyor. Lütfen gençlere ve çocuklara Atatürk’ümüzü, istiklal savaşımızı, yaptığı devrimleri, hazırladıkları  ve hayata geçirdiği projeleri anlatınız. Birçok kitap var bunları anlatan. Mutlaka okumaları sağlayınız. Tek kurtuluşumuz Tam Bağımsızlık ve Çağdaşlıktır” dedi.

Sinan Meydan’a  ADD Şube Başkanı  Günhan Bakırlıoğlu, özel hazırlanmış ve dokunmuş halıdan bir Atatürk  Portresi armağan ederek konferans sona erdi.

 

Metronom Haber Ajansı - MHA Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız