KEMAL AKSEZGİN SOL REKLAM 1
ZÜMRÜT MOBİLYA
GÖZÜPEKTEL
KÖZZ TAVUK IZGARA
Mestanoğlu
japon iş makinaları
ALTIN SATIR
SAFİR KUYUMCULUK
Akhisar Çeşme Kasabı
ALGİ OTO ELEKTİRİK
HASCANLAR
Zeytinkent Sürücü Kursu
SU YOLCU LASTİK
Akhisar Metronom Radyo İstek Hattı
Akhisar Nöbetçi Eczaneler
Akhisar Sezgin Ticaret
SAĞLAM SÜRÜCÜ KURSU
Akhisar Metronom Haber
Akhisar Motorcu Tonton
SOYDEMİR GRUP
OTO KAR SAĞ TARAF
ÇAĞDAŞ SÜRÜCÜ KURSU
LİSECAM
Akhisar Louka Döner

Yaşam

ÖLDÜKTEN SONRA AİLESİNE 100 BİN TL TAZMİNAT ÖDENDİ

ÖLDÜKTEN SONRA AİLESİNE 100 BİN TL TAZMİNAT ÖDENDİ

17 Aralık 2012 Saat: 11:12
ÖLDÜKTEN SONRA AİLESİNE 100 BİN TL TAZMİNAT ÖDENDİ
ÖLDÜKTEN SONRA AİLESİNE 100 BİN TL TAZMİNAT ÖDENDİ
DAYIOĞLU KASABI


Manisa'nın Gördes ilçesinde trafik kazasında yaşamını yitiren 66 yaşındaki çiftçi Hasan Ali Aydeniz'in, 100 TL ödeyerek yaptırdığı 'ferdi kaza sigortası' nedeniyle ailesine 100 bin TL tazminat ödendi.
Gördes'e bağlı Efendeli Köyü'nde çiftçilik yapan, evli ve dört çocuk babası Hasan Ali Aydeniz, 16 yıldır ortağı olduğu Gördes Tarım Kredi Kooperafi'nden 8 Ekim 2011 tarihinde kredi çekti. Aydeniz, kredi çekerken üyelere özel 100 TL karşılığında, bir yıllık 'ferdi kaza sigortası'nı da yaptırdı.
Geçen 30 Eylül'de traktörüyle kaza yapan Aydeniz, yaşamını yitirdi. Gördes Tarım Kredi Kooperafi, sigorta poliçesinin süresinin dolmasına 8 gün kala yaşamını yitiren Aydeniz'in ailesini arayıp, kendilerine toplam 100 bin TL tazminat ödeneceğini bildirdi. Aydeniz'in sigorta yaptırdığından habersiz olan eşi ve çocukları büyük şaşkınlık yaşadı. Tazminat aile fertlerinin hesaplarına yatırıldı. Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Birliği Başkanı Yusuf Yeşil, Gördes Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Seyfi Emre ile birlikte dün, sigortanın özendirici olması amacıyla Aydeniz'in eşi Fatma Aydeniz'e 100 bin lira tutarındaki çeki törenle verdi.
Törende konuşan Yeşil, sigortanın ne kadar önemli olduğunun bu olay ile bir kez daha görüldüğünü belirterek, "Kurum olarak ortaklarımızı ferdi kaza sigortası hususunda devamlı teşvik ediyoruz. Merhuma Allah'tan rahmet diliyorum. Ama hayat durmuyor, devam ediyor. Eşi ve 4 çocuğu hak ettikleri tazminatla, acılarını bir nebze azaltabilecekler" dedi.
Yeşil, yılbaşından bu yana Ferdi Kaza Sigortası yaptıran ortaklardan, kaza sonucu vefat edenlere toplam 1.5 milyon lira tazminat ödendiğine de dikkati çekti.


 

Metronom Haber Ajansı - MHA Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız